Izabrano novih 38 ambasadora elektronske glazbe

26.11.2017.
Drugu godinu za redom, najviše državne i glazbene institucije podržale su projekt i time učinili da elektronička glazba preko nagrade Ambasador postane prepoznatljivija.

U utorak, 21.11.2017, u KUC Travno u Zagrebu, uručena su priznanja u 38 kategorija u organizaciji portala klubskascena.hr

Program su otvorili plesači Education TV-a, a vodili su ga vokal iz režijeSiri i Emir Bešić iz publike i s pozornice poznatiji kao DJ E-Base koji ove godine slavi 30 godina rada na sceni.

Nagradu za “Najbolji festival” odnio je Sonus Festival na Zrću, a priznanje je uručila u ime Ministarstva kulture RH, načelnica sektora za razvoj kulture i umjetnosti
Nevena Tudor Perković.

Laureati Ambasadora 2017.
Nagradu za životno djelo dobio je Slavin Balen radijski voditelj, DJ, organizator i strastveni kolekcionar ploča sa preko 30 godina iskustva; live act i vinyl godine išao je Petru Dundovu; elektronički bend godine su NipplePeople, a najbolji techno DJ Jock iz Splita. Insolate iz Osijeka je odnijela titulu za Ambasadora Hrvatske u inozemstvu, Marina Karamarkoiz Rijeke i ove godine je najbolja Tech-House DJ-ica, Filip Motovunskikao Bass DJ, Tom Bug kao House DJ, a Matroda Future House  DJ. Ambasador potiče nove projekte u nekoliko kategorija pa je tako “Najbolji novi festival” Sea Star iz Umaga, a promaknuće godine Bonacaiz Pule, dok su u isti grad išle i nagrade Andrei Ljekaju, Edusplashu i Seasplash Soundsystemu.

Ambasador Winners Party održava se u subotu 25.11. u Boogaloo klubu na 2 floora, na kojem će svirati Ambasadori  Petar Dundov, Filip Motovunski, Andrea Ljekaj, Tom Bug, Dalton Trance Teleport, Butters (Less is More), Marin Biočić b2b Tino Dobrić (Seriously Twisted) su upravo potvrđeni kao laureati 2017., a već prije su najavljeni Ambasadori 2016. Ana Antonova, DJ Xed, ikonal Live, Le Chocolat Noir Live, Lunar Dawn, System Divine, Toxic.

Nagradu struke u 9 kategorija ocijenjivao je stručni žiri u sastavu Petar Dundov, Haris Čustović, Damir Ludvig, Seraphim Codex i Ivan Mastermix. Članovi žiria nisu mogli ocijenjivati kategorije u kojima su bili nominirani.

Album godine “Soundproof” potpisuju Bamwise na PDV Recordsu, a nagradu je uručio u ime HDS-ZAMP-a partnera manifestacije, Milan Majerović-Stilinović. Najbolji single su napravili Andrea Ljekaj i pjevačica Diyala, a remix Ilija RudmanPetar Dundov se okrunio ove godine s nagradama za vinyl godine I Live Act.

Organizatori su pripremili brojna iznenađenja u programu ponudivši dodjelu nagrada u 3. čina gdje je svaki završavao nastupom LIVE elektronike. Prvo je nastupao Surka Beatbox, pa bend Beat Busters, a svečanu dodjelu su zatvorili NipplePeople s 3 glazbena broja.

Od samog početka predprogram Ambasadora je ponudio glazbu na vinylima, a vrtio je Toxic dok je poslije dodjele zasvirao Silvio Hrabar iz Family Grooves; predstavljanje glazbenih Udruga te prezentaciju najmodernijih tehnoloških dostignuća. Posebnost ove godine svakako je i Ambasadorova Burza znanja u koju su se uključili mnogi umjetnici kako bi svoje usluge lakše ponudili sceni.

Program su podržali Ministarstvo kulture RH, Grad Zagreb, HDS ZAMP, BURN Hrvatska, Jamnica Sensation, Pioneer DJ Hrvatska, CupUp.eu, Studio 89.

Pogledajte tko su Ambasadori 2017 u nastavku:

FESTIVALI

01.    Najbolji festival
–    Sonus Festival, Zrće (Pag)

02.    Najbolji boutique festival
–    Defected Croatia, Tisno

03.    Najbolji festival domaćeg promotora
–    Moondance Festival, Trogir

04.    Najbolji klupski festival
–    WTF, Dubrovnik

05.    Najbolji novi festival
–    Sea Star Festival, Umag

06.    Najbolji regionalni festival
–    Exit Festival, Novi Sad

KLUBOVI

07.    Najbolji Open Air / Beach Club
–    Barbarella`s, Prosika

08.    Najbolji veliki klub
–    Revelin, Dubrovnik

09.    Najbolji mali klub
–    Masters, Zagreb

10.    Najbolja klupska večer / promotor
–    Futurescope

11.    Najbolji kolektiv
–    Seriously Twisted

12.    Koncept godine
–    BSH Events [MSU Rooftop, Medvedgrad, Zagreb]

13.    Najbolja nova klupska večer
–    Less is More

DJ-I

14.    Najbolji House DJ
–    Tom Bug

15.    Najbolji Deep Tech / Tech-House DJ
–    Marina Karamarko

16.    Najbolji Electro DJ
–    Zarkoff

17.    Najbolji Techno DJ
–    DJ Jock

18.    Najbolji Goa/Psy trance DJ
–    Dalton Trance Teleport

19.    Najbolji Bass DJ
–    Filip Motovunski

20.    Najbolji Future House DJ
–    Matroda

21.    Newcomer godine
–    Fabian Mateša

SCENA

22.    Performer godine
–    Surka Beatbox

23.    Elektronički bend godine
–      NipplePeople

24.    Soundsystem godine
–    Seaplash Soundsystem

25.    Najbolji edukativni program
–    Edusplash (Pozitivan Ritam, Pula)

26.    Podcast / Radijska emisija godine
–    Magic Room – Maminho (Yammat FM)

27.    Plesna destinacija godine
–    Zagreb

28.    Party fotograf godine
–    Goran Perešin Goxcom

29.    Ambasador Hrvatske u inozemstvu
–    Insolate

NAGRADE STRUKE

30.    Najbolji Live Act
–    Petar Dundov

31.    Etiketa godine
–    Blacksoul Music

32.    Album/kompilacija godine
–    Bamwise – Soundproof [PDV Rec.]

33.    Single godine
–    Andrea Ljekaj – The Unsaid feat. Diyala EP [SAVE017]

34.    Vinyl godine
–    Petar Dundov – Falling In EP [Loveland Holland]

35.    Remix/obrada godine
–    OURRA Feat. Robert Owens – This Time – Ilija Rudman Radiophonic Mix [Imogen 007]

36.    Najbolja nova etiketa
–    Moondance Records

37.    Proboj/promaknuće /Breakthrough DJ
–    Bonaca

38.    Nagrada za životno djelo
–    Slavin Balen
 

 
 
QRCode
  •  
  •  
  •  
  •  
  •